Spacerem po Krakowie

0
217
views
Sepia photo of a steel bridge over a river at surise, Cracow, Poland

Kraków można zwiedzać na wiele różnych sposobów, bo jest w tym mieście wiele interesujących miejsc, można to robić samochodem, tramwajem, rowerem, ale można także spacerem.

Dobry punkt wypadowy

Planując zwiedzać Kraków spacerując warto najpierw zatroszczyć się o dobry punkt wypadowy, czyli o hotel, który będzie znajdował się blisko centrum. Taki miejsce można między innymi znaleźć tutaj – imperial-hotel.pl/lokalizacja/.

Rynek Główny

Pierwszym przystaniem w spacerowym zwiedzaniu Krakowa powinien być Rynek Główny, bowiem znajduje się tutaj wiele ciekawych i godnych uwagi miejsc. Poczynając od imponujących i pięknych Sukiennic, które warto zobaczyć także nocą, przez Kościół Mariacki z Ołtarzem Wita Stwosza, po pomnik Adama Mickiewicza, gdzie według tradycji coroczni maturzyści w czasie studniówki, aby zyskać szczęście na egzaminie dojrzałości skaczą na jednej nodze dookoła. Będąc pod pomnikiem warto wysłuchać Hejnału, który przez cała dobę rozbrzmiewa z wierzy Kościoła Mariackiego co godzinę.

Wzgórze Wawelskie

Wchodząc na Rynku Głównym w ulicę Grodzką i kierując się ku jej drugiemu końcowy dotrzemy wreszcie na Wawel. Po drodze mijając kościoły Franciszkanów i Dominikanów oraz kościół Św. Piotra i Pawła, którego ogrodzenie zdobią wspaniałe i ekspresyjne figury. Na wzgórzu Wawelskim nie sposób nie zajrzeć do komnat królewskich czy skarbca, gdzie znajduje się wiele odniesień do historii Polski. Dla dzieci ogromną frajdą będzie z pewnością wizyta w jamie smoka Wawelskiego, a odwiedzenie pod wzgórzem wawelskim statuy która zionie ogniem, jest niemal obowiązkowym punktem wizyty w Krakowie.

Ku Kazimierzowi

Obierając inną drogę i kierując się plantami w stronę ulicy Miodowej dotrzemy na krakowski Kazimierz, dawną dzielnicę żydowską, gdzie do dziś funkcjonuje wiele synagog i można zobaczyć liczne ślady tamtej kultury. Na Kazimierzu mamy możliwość wejścia do synagogi czy odwiedzenia muzeum kultury żydowskiej. Jest to także miejsce szczególnie popularne wśród krakowskiej bohemy. W tamtejszych pubach i kawiarniach można spotkać niejednego znanego artystę.

Jak widać Kraków w obrębie samego Starego Miasta i Kazimierza ma wiele do zaoferowania, zatem zwiedzanie tego miasta spacerem będzie z pewnością ciekawym doświadczeniem i fantastyczną przygodą. Jednak, aby w pełni zrealizować ten plan warto zatroszczyć się o odpowiednie miejsce noclegowe, aby móc spacerem dostać się na płytę Rynku Głównego, skąd warto rozpoczynać zwiedzanie, ponieważ często można tam także spotkać przewodników, którzy oprowadzają po Starym Mieście w zamian za wolne datki.

Następny artykułSposób na szybką podróż
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here